відпустка за власний рахунок | Блог юриста Валерія Корнійка

  Блог юриста Валерія Корнійка

19.06.2014 У відпустку за власний рахунок примусово-добровільно

Чи може керівник наполягати, щоб працівник пішов у відпустку за власний рахунок?

bossДеякі керівники вдаються до такого способу зекономити як відправити працівників у відпустку за власний рахунок, або як кажуть юридичною мовою у відпустку без збереження заробітної плати. Причому, зазвичай, коли працівник найменше завантажений, коли, як кажуть, працюй-не хочу.

Звісно, кому це сподобається? Втрачаєш зразу на декількох фронтах: можливість відпочити на роботі від домашнього клопоту, та ще й заробітна плата буде втрачена, принаймні частково. Про те, якою має бути зарплата читайте в окремій публікації Юридичного довідника.

Закон України «Про відпустки» виокремлює дві підстави надання відпустки за власний рахунок. Цей поділ здійснено за ознакою волевиявлення сторін трудового договору. А саме:

1) згода сторін, коли і працівник і роботодавець мають проявити взаємну згоду на те, щоб працівник пішов у таку відпустку (ст.26 Закону), та;

2) бажання працівника, коли надання працівнику такої відпустки є обов’язком роботодавця.

Бувають випадки, коли працівнику просто необхідна відпустка, а права на щорічну оплачувану нема. Не заробив, щойно відгуляв, час за графіком не настав, всяк буває. Випадки, коли відпустка за власний рахунок надається працівникові в обов’язковому порядку перелічені у ст. 25 Закону.

Тож, у керівника не має правових підстав наполягати, щоб працівник пішов у відпустку за власний рахунок. Така вимога є грубим порушенням законодавства про працю.
Про те, як оскаржити дії керівника можна прочитати у статті «Звільнення за власним бажанням» на вимогу роботодавця.

Залишити коментар

Google