поділ майна | Блог юриста Валерія Корнійка

  Блог юриста Валерія Корнійка

17.06.2014 Як буде здійснюватися поділ майна?

Ми з чоловіком прожили декілька років не одруженими. За спільні кошти купували майно: телевізор, меблі, одяг, ін. Певно розійдемося. Дітей немає.

rozlukaЗгідно ст. 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання — це їхня спільна сумісна власність, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Отже, якщо жоден із Вас не перебуває в іншому шлюбі, та якщо Ви не укладали договір, яким регулюються Ваші майнові відносини, набуте майно – це ваша спільна сумісна власність.

Щоправда сюди не включається речі індивідуального користування, такі як:

1) одяг;

2) коштовності, навіть якщо вони були придбані за рахунок спільних коштів;

3) премії, нагороди, якщо хтось із Вас одержував такі за особисті заслуги;

4) кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала комусь із Вас особисто, а також як відшкодування завданої комусь із Вас моральної шкоди;

5) страхові суми, одержані кимось з Вас за особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок особистих коштів кого із Вас;

6) деяке інше майно, що визнається особистою приватною власністю кожного з Вас.

Майно, що є спільною сумісною власністю буде ділитися так, як ніби Ви перебували у шлюбі. Якщо не домовитися про поділ майна між собою, ділити його доведеться через суд. Частки майна будуть рівними.

Хоча при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із Вас не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

Залишити коментар

Google