трудова книжка підприємця | Блог юриста Валерія Корнійка

  Блог юриста Валерія Корнійка

28.06.2014 Трудова книжка підприємця

Чи потрібно підприємцю вести трудову книжку на самого себе?

трудова книжкаЦе питання задає, мабуть, кожен, хто збирається зареєструватися підприємцем. Відповідно до статті 48 Кодексу законів про працю трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Вони ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів, а також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Як стверджує Міністерство праці та соціальної політики України у Листі №06/2-4/133 від 15.05.2002 року та в Листі №06-К54813/26 від 30.11.2005 року, підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. При виконанні цієї діяльності підприємець ні з ким не перебуває у трудових відносинах. Це означає, що трудова книжка на нього не ведеться, оскільки ведення трудових книжок передбачено для працівників, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях або у фізичної особи.

Окрім того, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у своєму Листі №3-311/6534 від 06.11.2001 року, звертає увагу на те, що, окрім іншого, в Класифікаторі професій, на основі якого здійснюється запис до трудової книжки працівника, не передбачена така посада, як підприємець.

Однак, фізична особа-підприємець може укласти трудовий договір з іншим роботодавцем. За таких умов, підприємець буде найманим працівником і його трудова книжка буде заповнюватися роботодавцем. Праця за наймом та підприємницька діяльність може здійснюватися одночасно, і це взаємно не впливає на статус працівника чи підприємця.

Залишити коментар

Google