Блог юриста Валерія Корнійка | - Part 2

  Блог юриста Валерія Корнійка

23.06.2014 Пролонгуємо договір оренди грамотно

Чи обов’язково нотаріально посвідчувати договір оренди приміщення при його продовженні?

notar_docПам’ятаймо, що недодержання вимог закону про нотаріальне посвідчення деяких договорів матиме наслідком нікчемність такого правочину. Нікчемним є правочин, недійсність якого встановлена законом. Про валюту договору читайте в окремій публікації.

Недійсний правочин не породжує для сторін прав та обов’язків, окрім обов’язку повернути іншій стороні те, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, — відшкодувати вартість такого користування.

Частиною 2 статті 793 Цивільного кодексу України передбачено, що договір найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню.

Для уникнення зайвих витрат (далі…)

19.06.2014 У відпустку за власний рахунок примусово-добровільно

Чи може керівник наполягати, щоб працівник пішов у відпустку за власний рахунок?

bossДеякі керівники вдаються до такого способу зекономити як відправити працівників у відпустку за власний рахунок, або як кажуть юридичною мовою у відпустку без збереження заробітної плати. Причому, зазвичай, коли працівник найменше завантажений, коли, як кажуть, працюй-не хочу.

Звісно, кому це сподобається? Втрачаєш зразу на декількох фронтах: можливість відпочити на роботі від домашнього клопоту, та ще й заробітна плата буде втрачена, принаймні частково. Про те, якою має бути зарплата читайте в окремій публікації Юридичного довідника.

Закон України «Про відпустки» виокремлює дві підстави надання відпустки за власний рахунок. Цей поділ здійснено за ознакою волевиявлення сторін трудового договору. А саме: (далі…)

17.06.2014 Як буде здійснюватися поділ майна?

Ми з чоловіком прожили декілька років не одруженими. За спільні кошти купували майно: телевізор, меблі, одяг, ін. Певно розійдемося. Дітей немає.

rozlukaЗгідно ст. 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання — це їхня спільна сумісна власність, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Отже, якщо жоден із Вас не перебуває в іншому шлюбі, та якщо Ви не укладали договір, яким регулюються Ваші майнові відносини, набуте майно – це ваша спільна сумісна власність.

Щоправда сюди не включається речі індивідуального користування, такі як: (далі…)

15.06.2014 «Звільнення за власним бажанням» на вимогу роботодавця

Як можна вплинути на роботодавця, який вимагає від працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням?

zvilnenniaНепоодинокими є випадки, коли працівника просять, або й навіть змушують звільнитися «по хорошому», самому. Слабкість професійних спілок, які покликані захищати трудові права, змушує працівників самостійно шукати способів захисту своїх прав. Для тих, хто зіткнувся з такою проблемою, ось декілька порад.

Про те, як вигідно звільнятися можете прочитати в окремій статті Юридичного довідника.

Звільнення за власним бажанням передбачає бажання працівника звільнитися, тобто саме він ініціює розірвання трудових відносин. Вимога роботодавця написати таку заяву є незаконною та грубо порушує трудові права працівника.

Так згідно статті 5¹ Кодексу законів про працю України, яка називається «гарантії забезпечення права громадян на працю», держава гарантує (далі…)

12.06.2014 Батьківство. Чи можна від нього відмовитися?

batkivstvoДеякі батьки, що не підтримують стосунків з дітьми та не бажають платити аліменти, задумуються над питанням: нащо їм те батьківство, та як від нього відмовитися? Побутує думка про те, що можна відмовитися від батьківства, написавши заяву до нотаріуса. Чи так це? Давайте розберемося.

Сімейний кодекс України (ст. 155) передбачає, що відмова батьків від дитини є неправозгідною (такою, що суперечить праву) і суперечить моральним засадам суспільства. Хибною є думка, що позбавлення батьківських прав означає, що особа не вважається більше батьком дитини. Більше того, така особа не звільняється від обов'язку (далі…)

Google