Поділ майна | Блог юриста Валерія Корнійка

  Блог юриста Валерія Корнійка

05.07.2014 Кому з подружжя належить частка у статутному капіталі товариства?

Кому перейде частка статутного капіталу товариства, заснованого чоловіком чи дружиною при розлученні?

поділ майнаЖиттєвою є ситуація коли одружена особа стає співзасновником господарського товариства, та вносить в статутний капітал кошти або майно, які є спільною сумісною власністю.

Такий внесок може здійснюватися як з відома і згоди другого з подружжя так і таємно. Але нехай другий з подружжя не тішиться думками, що коли майно передали таємно, то він/вона може його повернути. І ось чому.

Відповідно до ст.115 Цивільного кодексу України господарське товариство є власником майна, яке учасники передали йому як вклад до статутного капіталу.

Що ж тоді? Виходить, що таке майно, в тому числі і кошти, вже не належить жодному з подружжя. Як бути, у разі розлучення? (Про способи розлучення йдеться в окремій публікації). Чи означає це те, що на це майно не може претендувати ні чоловік ні дружина? (далі…)

17.06.2014 Як буде здійснюватися поділ майна?

Ми з чоловіком прожили декілька років не одруженими. За спільні кошти купували майно: телевізор, меблі, одяг, ін. Певно розійдемося. Дітей немає.

rozlukaЗгідно ст. 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання — це їхня спільна сумісна власність, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Отже, якщо жоден із Вас не перебуває в іншому шлюбі, та якщо Ви не укладали договір, яким регулюються Ваші майнові відносини, набуте майно – це ваша спільна сумісна власність.

Щоправда сюди не включається речі індивідуального користування, такі як: (далі…)

Google