Сімейні стосунки | Блог юриста Валерія Корнійка

  Блог юриста Валерія Корнійка

05.07.2014 Кому з подружжя належить частка у статутному капіталі товариства?

Кому перейде частка статутного капіталу товариства, заснованого чоловіком чи дружиною при розлученні?

поділ майнаЖиттєвою є ситуація коли одружена особа стає співзасновником господарського товариства, та вносить в статутний капітал кошти або майно, які є спільною сумісною власністю.

Такий внесок може здійснюватися як з відома і згоди другого з подружжя так і таємно. Але нехай другий з подружжя не тішиться думками, що коли майно передали таємно, то він/вона може його повернути. І ось чому.

Відповідно до ст.115 Цивільного кодексу України господарське товариство є власником майна, яке учасники передали йому як вклад до статутного капіталу.

Що ж тоді? Виходить, що таке майно, в тому числі і кошти, вже не належить жодному з подружжя. Як бути, у разі розлучення? (Про способи розлучення йдеться в окремій публікації). Чи означає це те, що на це майно не може претендувати ні чоловік ні дружина? (далі…)

17.06.2014 Як буде здійснюватися поділ майна?

Ми з чоловіком прожили декілька років не одруженими. За спільні кошти купували майно: телевізор, меблі, одяг, ін. Певно розійдемося. Дітей немає.

rozlukaЗгідно ст. 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання — це їхня спільна сумісна власність, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Отже, якщо жоден із Вас не перебуває в іншому шлюбі, та якщо Ви не укладали договір, яким регулюються Ваші майнові відносини, набуте майно – це ваша спільна сумісна власність.

Щоправда сюди не включається речі індивідуального користування, такі як: (далі…)

12.06.2014 Батьківство. Чи можна від нього відмовитися?

batkivstvoДеякі батьки, що не підтримують стосунків з дітьми та не бажають платити аліменти, задумуються над питанням: нащо їм те батьківство, та як від нього відмовитися? Побутує думка про те, що можна відмовитися від батьківства, написавши заяву до нотаріуса. Чи так це? Давайте розберемося.

Сімейний кодекс України (ст. 155) передбачає, що відмова батьків від дитини є неправозгідною (такою, що суперечить праву) і суперечить моральним засадам суспільства. Хибною є думка, що позбавлення батьківських прав означає, що особа не вважається більше батьком дитини. Більше того, така особа не звільняється від обов'язку (далі…)

28.02.2014 Житло та земельна ділянка, приватизовані одним із подружжя за час шлюбу — його особиста приватна власність

особиста приватна власність

Такі зміни до Сімейного кодексу містить у собі Закон України N 4766-VI. Згаданим законом було доповнено перелік майна, що є особистою приватною власністю одного з подружжя.

Так окрім:

1) майна, набутого одним з подружжя до шлюбу;

2) майна, набутого одним з подружжя за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майна, набутого одним з подружжя за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто,

Також (далі…)

Google